JAK NA NÁKUP U BEZOBALU
Aneb co je dobré vědět před prvním nákupem u nás


    •    Bezobalový nákup začíná už doma. V klidu si vyberte z našeho sortimentu, můžete se nechat inspirovat přiloženými recepty a přečíst si o nutričních a zdravotních přínosech surovin. Napište, kolik si čeho budete přát a dle toho zvolte vhodné obaly. Abyste je nezapomněli, opakujte si snadno zapamatovatelnou mantru: "Do Bezobalu s obalem!".

    •    Podívejte se na mapu a fotku ulice a až se k nám vydáte, mějte na paměti, že nás najdete ve dvoře, nikoliv v průčelí. Zazvoňte a až odpovíme, vezměte za kliku, projděte do dvora a jste u nás.

    •    Pokud je zrovna fronta, podívejte se na orientační schéma na naší tabulové stěně hned u vstupních dveří. Pomůže Vám využít čekání efektivně a příjemně. Můžete si například přečíst informace o obalech, surovinách či se nechat inspirovat recepty a mezitím si napsat seznam Vašeho nákupu. K dispozici Vám je také kniha přání, do níž můžete zapsat jakoukoliv připomínku (např. návrh na doplnění sortimentu, tip na dodavatele apod.)

    •    Chystáte větší nákup? Můžete u nás zanechat nákupní seznam s obaly a mezitím, co je budeme plnit, si zajít na jídlo, kávu či čaj. Mapku se spřízněnými podniky Vám rádi zapůjčíme.

    •    Přijdete-li s dětmi, mohou se u nás v dětském koutku zabavit kreslením našich karikatur na tabulovou stěnu, pohrát si s dřevěnými hračkami, projet se na houpacím koni nebo si na dvoře zahrát kuličky či pohoupat se v síti. 

    •    Platit u nás můžete i kartou a poblíž najdete několik bankomatů.

    •    Pokud chcete jet autem, mějte na paměti, že zaparkovat v  centru Prahy je náročné. Může se Vám to podařit na placených stanovištích (protější strana ulice  Bělehradská a přilehlé ulice) a od 18 hodiny zdarma – ovšem pokud najdete místo. Avšak vzhledem k  tomu, že se snažíme předcházet plýtvání přírodními zdroji, budeme rádi, pokud k  nám přijedete MHD, na kole či přijdete pěšky. 

    •    Při prvním nákupu Vás zapíšeme do klubu Bezobalu.org. Členství v něm Vás nebude k ničemu zavazovat, je určené pro sběr zpětné vazby v rámci námi prováděného výzkumu (testovacího prodeje) za účelem zlepšování služeb a vývojem standardů a doporučení pro bezobalový prodej v ČR (více o klubu zde).

Institut pro podporu šetrné distribuce a uvědomělé spotřeby +

bezobalové obchody kvalitním zbožím:

Bělehradská 96, Praha 2 (pouze trvanlivé potraviny)

po - pá 9:00 - 20.00 so 9:00 - 15:00, ve svátky zavřeno

Pod Kaštany 5, Praha 6 (trvanlivé a čerstvé potraviny, drogerie, kosmetika)

po - pá 8:00 - 20:00, so 10:00 - 18:00, ve svátky zavřeno

Built with Berta