Celozrnná mouka žitná

Žito je tradiční obilovina s vysokým obsahem minerálních látek a zdraví prospěšných lignanů, které jsou pro funkci organismu podobně důležité jako vitaminy.

Patří k nejbohatším zdrojům vlákniny mezi obilovinami.

Žitná chlebová mouka

Žito je tradiční obilovina s vysokým obsahem minerálních látek a zdraví prospěšných lignanů, které jsou pro funkci organismu podobně důležité jako vitaminy.

Patří k nejbohatším zdrojům vlákniny mezi obilovinami.

Žitná chlebová mouka je vhodná pro snadnější pečení domácího chleba ať už v domácích pekárnách, či v troubě. Chlebová mouka se od běžné bílé mouky liší vyšším obsahem minerálních látek, bílkovin a vlákniny. Pro svůj vysoký obsah vlákniny se hodí nejen pro pečení chleba, ale také do perníků a dalšího pečiva.

Celozrnná mouka špaldová

Špalda je nešlechtěný druh pšenice, který si uchoval velké množství cenných látek. Obsahuje zejména vysoké množství hořčíku a vitaminů skupiny B. U celozrnné mouky je zpracováno a mleto celé zrno, neodstraňují se obalové vrstvy ani klíček, který obsahuje největší množství cenných látek – vitaminy, minerály a vlákninu.

Celozrnná mouka pšeničná

U celozrnné mouky je zpracováno a mleto celé zrno. Neodstraňují se obalové vrstvy ani klíček, který obsahuje největší množství živin. Chléb vyrobený z celozrnné pšeničné mouky obsahuje více výživných látek než chléb bílý.

Pohanková mouka

Pohanka je přirozeně bezlepková vysoce nutričně hodnotná obilovina, která představuje skvělý zdroj rutinu, dále je významným zdrojem vlákniny, minerálních látek a vitaminů (zejména vitaminů řady B a vitaminu E). Mouku lze použít na vaření i pečení nebo jako příměs do běžné mouky pro zvýraznění chuti.

Kukuřičná mouka

Mouka z kukuřice se tradičně používá v různých koutech světa. Kukuřičná mouka a krupice jsou vhodné pro lidi trpící celiakií, tzn. pro bezlepkovou dietu.

Používá se tam, kde není potřeba vysoké pojivosti – do moučníků z vařených obilovin, do placek, palačinek. Má výborné chuťové vlastnosti, dobře zahušťuje, ale má hrubší konzistenci.

Pšeničná polohrubá mouka

Polohrubá bílá mouka v bio kvalitě. Používá se hlavně při přípravě buchet, koláčů, perníků, makovců a mnoha dalších pečených sladkých dezertů. Mouky jsou vyráběny v bio mlýně v malých šaržích tak, aby se k zákazníkovi mouka dostala vždy co nejčerstvější.

Institut pro podporu šetrné distribuce a uvědomělé spotřeby +

bezobalové obchody kvalitním zbožím:

Bělehradská 96, Praha 2 (pouze trvanlivé potraviny)

po - pá 9:00 - 20.00 so 9:00 - 15:00, ve svátky zavřeno

Pod Kaštany 5, Praha 6 (trvanlivé a čerstvé potraviny, drogerie, kosmetika)

po - pá 8:00 - 20:00, so 10:00 - 18:00, ve svátky zavřeno

Built with Berta