Kypřicí prášek z vinného kamene


Neobsahuje žádná chemická aditiva. Jeho základem je vinný kámen, který vzniká při zrání vína v sudech. Dalšími složkami jsou jedlá soda a kukuřičný škrob. Prášek je vhodný při bezlepkovém pečení.
---
Běžný prášek do pečiva obsahuje tzv. difosforečnany, které dnes najdete nejen v běžném pečivu, ale i v tavených sýrech nebo v uzeninách. Tyto látky jsou zdrojem fosforu, jehož nadbytek může narušit rovnováhu mezi vápníkem a fosforem a zapříčinit nedostatek vápníku v těle a úbytek kostní hmoty.

Konopný čaj

Obsahuje léčivé kanabinoidy (CBD) s prokázanými farmakologickými účinky.

Čaj se může popíjet při dýchacích problémech, nespavosti, bolestech hlavy a migrénách. Je vhodné ho použít do čajových směsí s jinými bylinami. Odvar z konopí se může používat na zevní obklady při revmatismu.

Celer chips (na plátky sušený celer, žádné přísady)

Celer je výživná zelenina, která dokáže snížit apetit a chutě. Pravidelná konzumace celeru vede také k lepší činnosti ledvin a zklidnění nervového systému.

Lesní káva z Etiopie

Ručně sbíraná bio káva pěstovaná v zastínění, které přispívá k pomalému dozrávání kávových třešní. Zastínění pozitivně ovlivňuje komplexnost a bohatost chutí. Dodavatel garantuje, že k pěstování kávy nebyla použita žádná chemická hnojiva ani pesticidy. Kávovníky získávají živiny pouze z přirozených hnojiv.

Vůně: kakao a čokoládové pralinky

Chuť: plné tělo, nugátový nádech, velmi jemná acidita a sladkost

Doporučená příprava: espresso, moka i filtr

Kokosový tuk bez vůně (nerafinovaný, bio, dezodorizovaný)

Kokosový tuk bez vůně je jemný, nedráždivý tuk i pro ty, kdo nemají rádi chuť a vůni kokosu. Je mimořádně termostabilní až do teplot kolem 190°C, nemá tendenci k přepalování. Hodí se na vaření, pečení a fritování. Vzhledem k jemnosti a protizánětlivým účinkům jej lze doporučit osobám, které mají citlivou pokožku a kožní problémy (atopický ekzém, dermatózy). Vmasírováním do vlasové pokožky působí také proti vzniku lupů a svědivosti.

Konopný protein

Konopná bílkovina (= protein) je jedním ze zdrojů bílkovin té nejvyšší kvality, které lze v rostlinné říši nalézt. Lehce stravitelná konopná bílkovina se skvěle hodí pro sportovce a vegetariány a všechny, kdo chtějí posílit svoji imunitu. Neobsahuje lepek.

Sušená rajčata

Oblibu získávají především pro svoji výraznou chuť a krásnou barvu. Důležitý je obsah vitaminu C, E a A a vlákniny. Červená barviva z rajčat mají pozitivní účinky na zrak. Zralé plody obsahují i nezanedbatelné množství draslíku, hořčíku a zinku, které mají spolu s vitaminy skupiny B stimulující účinky na nervovou soustavu.Černý čaj

Pochází stejně jako čaj zelený, bílý a oolong z rostliny Camellia sinensis. Klíč k zdravotním přínosům čaje se skrývá v rozsáhlé skupině ochranných chemických látek, polyfenolech, které brání buňky našeho těla před poškozením včetně vážných onemocnění. Černý čaj obsahuje alkaloid tein podobný kofeinu, který má povzbuzující účinky. Po jídle tento čaj zlepšuje trávení.

"Direct trade" - čaj nakupujeme přímo od farmáře z Gruzie

Farmář: Avto

Oblast: Guria, Kvenobani

Sklizeň: ručně, sušeno při teplotě 90°C

Avtovou tradicí je jeho poctivý „anglán“ tedy silně černý čaj, který potom převzali Rusové. V chuti výrazně medový.

Doporučená příprava: 7g na 300ml zalít 100°C na 3min, druhý nálev 4 min. Doporučujeme porcelánové nádobí.Jedlá soda

Jedlou sodu jistě všichni znají jako součást prášku do pečiva a jako lék na pálení žáhy. Soda však v sobě skrývá velký potenciál jako šikovný ekologický čistič do domácnosti s mnohostranným použitím. V kuchyni ji můžete použít například na odstranění pachů z obalů na potraviny, krájecího prkénka, z lednice, myčky na nádobí či usazenin z odpadů. Je vhodná také k čištění trouby a připáleného nádobí.

Institut pro podporu šetrné distribuce a uvědomělé spotřeby +

bezobalové obchody kvalitním zbožím:

Bělehradská 96, Praha 2 (pouze trvanlivé potraviny)

po - pá 9:00 - 20.00 so 9:00 - 15:00, ve svátky zavřeno

Pod Kaštany 5, Praha 6 (trvanlivé a čerstvé potraviny, drogerie, kosmetika)

po - pá 8:00 - 20:00, so 10:00 - 18:00, ve svátky zavřeno

Built with Berta