Rozinky

Rozinky jsou bohatým zdrojem minerálních látek a stopových prvků a antioxidantů rostlinného původu. Pomáhají při léčbě dny a nemocí jater.

Brusinky

Vzhledem k vysokému procentu živin a obrovskému množství antioxidantů se tyto malé červené plody řadí mezi superpotraviny. Blahodárně účinkují na imunitní systém, napomáhají při léčbě infekcí močového měchýře.

Datle

Datle jsou ideálním zdrojem doplnění energie a důležitých minerálů a vitaminů při fyzickém výkonu a tělesné zátěži (kojení). Doporučují se jako podpora dobrého spánku. Pomáhají při chudokrevnosti i stresu.

 

 

Meruňky

Sušené meruňky jsou vynikajícím zdrojem železa, které je jejich charakteristickým minerálem. Podporují celkovou správnou činnost organismu i hezký vzhled (silné vlasy, kvalitní pokožku).

Fíky

Jsou lehce stravitelné, zlepšují funkci trávicí soustavy a peristaltiku střev. Do vody namočené sušené fíky jsou užitečné zejména při zácpě, zmírňují také nachlazení a projevy chřipky. Pro svoji dobrou nutriční hodnotu se hodí také při anémii.

Švestky

Švestky jsou mimo jiné prospěšné tím, že obsahují velké množství vlákniny, která zlepšuje trávení a pomáhá proti zácpě. Podporují dobrou paměť, upravují také krevní tlak.

Kustovnice čínská

Je zdrojem mnoha živin. Obsahuje všechny cenné aminokyseliny, stopové prvky, provitaminy A a vitaminy C, B 1, B 2, B 6.

Moruše

Sušené plody moruše bílé mají velmi příjemnou sladkou chuť a jíme je samotné či ve směsích s jiným sušeným ovocem, ořechy a semínky. Můžeme je přidávat do müsli směsí, jogurtu, ovocných salátů i muffinů a sušenek. Jsou zajímavé i z nutričního hlediska, protože jsou velmi dobrým zdrojem vitamínu C a našemu tělu dodávají i řadu minerálních látek (vápník a hořčík v ideálním poměru, železo).

Institut pro podporu šetrné distribuce a uvědomělé spotřeby +

bezobalové obchody kvalitním zbožím:

Bělehradská 96, Praha 2 (pouze trvanlivé potraviny)

po - pá 9:00 - 20.00 so 9:00 - 15:00, ve svátky zavřeno

Pod Kaštany 5, Praha 6 (trvanlivé a čerstvé potraviny, drogerie, kosmetika)

po - pá 8:00 - 20:00, so 10:00 - 18:00, ve svátky zavřeno

Built with Berta