Rýžové vločky

Rýžové vločky se vyrábějí z celozrnné rýže a obsahují většinu cenných látek – sacharidy, rostlinné bílkoviny, nenasycené mastné kyseliny, minerální látky, vitaminy i vlákninu. Jsou lehce stravitelné vyvolávají pocit nasycení. Vhodné pro bezlepkovou dietu.

Ovesné vločky

Ovesné vločky v sobě uchovávají všechny důležité živiny (bílkoviny, vitaminy, minerály), které oves obsahuje. Je bohatý na fosfor, hořčík, železo, zinek, vitamin B1 a E. Pro vysoký obsah vlákniny působí konzumace ovesných vloček jako dobrá prevence zácpy. Stabilizují hladinu krevního cukru, snižují cholesterol, posilují tělo (kůži, kosti, tkáně) i nervovou soustavu.

Pohankové vločky

Díky způsobu výroby si pohankové vločky zachovávají většinu cenných látek, které jsou obsaženy v pohance. Pohanka je bezlepková, vysoce nutričně hodnotná obilovina, která snižuje hladinu krevního cukru. Posiluje imunitu. Její pravidelná konzumace snižuje pravděpodobnost rizika infarktu a mozkové mrtvice.

Špaldové vločky

Špaldové vločky jsou vhodné na přípravu polévek, kaší, müsli či karbenátků. Špalda oproti pšenici obsahuje více bílkovin, prospěšného tuku a vlákniny. Přispívá k hezké barvě pleti, dodává energii svalům a tkáním, přispívá k regeneraci buněk. Je vhodná pro lidi s křehkou tělesnou predispozicí.

Institut pro podporu šetrné distribuce a uvědomělé spotřeby +

bezobalový obchod kvalitními potravinami

Bělehradská 96 Praha 2 (prodejna ve dvoře)

otvírací doba:

pondělí - pátek 9:00 - 20.00 

sobota 9:00 - 13:00, ve svátky zavřeno, SOBOTA 15.4. OTEVŘENO

 

Built with Berta