Kuskus celozrný

Kuskus je druh bezvaječných těstovin, který se vyrábí z pšeničné krupice. Jeho příprava je velmi rychlá. Je ideální do salátů, jako příloha, základ zeleninového jídla nebo moučníku.

Základní příprava
Kuskus vložíme do mísy a zalijeme vroucí vodou v poměru 1 : 2 (kuskus : voda). Jemně pročechráme vidličkou a necháme 5–10 minut odpočinout pod pokličkou.


Bulgur

Bulgur se vyrábí z naklíčené, usušené, rozlámané a uvařené pšenice. Je lehce stravitelný a má příznivé nutriční složení. Dá se využít v řadě zeleninových a/nebo masitých jídel. Jedná se o tradiční pokrm hojně užívaný v zemích Blízkého východu. Nejznámější uplatnění bulguru je v libanonském salátu tabouli.

Základní příprava
Bulgur vaříme v poměru 1 : 2 (bulgur : voda). Zalijeme vařící vodou, přidáme sůl a kapku oleje. Dvě minuty povaříme a pak necháme 10–20 minut dojít.


Pukance špaldové

Špaldové pukance jsou pufované zrno pšenice špaldy. Špalda je nešlechtěná obilovina, která si zachovala vysoké množství cenných látek. Obsahuje především hořčík, vitaminy skupiny B.

Výhodou oproti klasické pšenici je lehčí stravitelnost. Pukance jsou ideální k snídani a svačině. Dají se využít při výrobě moučníků a jiných sladkostí.


Rýžové pukance

Pufované rýžové zrno si uchovává většinu cenných látek rýže – sacharidy, rostlinné bílkoviny, nenasycené mastné kyseliny, minerální látky, vitaminy i vlákninu. Je lehce stravitelné a nasytí. Ideální na snídani či svačinu!

Je vhodné pro bezlepkovou dietu.


Pohanková krupice

Nejhruběji namleté pohankové zrnko. Pohanková krupice je vhodná na přípravu tradiční kaše, do zavářek, halušek, knedlíků, lívanců, pomazánek a pudinků. Je přirozeně bezlepková.


Kukuřičná polenta instantní

Je vyráběna pomocí páry. Využitím páry (max. 120°C po dobu 40 minut) je zajištěn ten nejšetrnější způsob přípravy instantní polenty. Na rozdíl od polenty vyráběné pomocí extruze si polenta vyráběná v páře zachovává kukuřičnou chuť a vůni. Velkou výhodou instantní polenty je rychlá příprava - pouhé 3 minuty

Příprava: 400g polenty vysypejte za stálého míchání do 1,5 l vroucí vody.

Obsah lepku je max. 20 mg/kg.

Institut pro podporu šetrné distribuce a uvědomělé spotřeby +

bezobalové obchody kvalitním zbožím:

Bělehradská 96, Praha 2 (pouze trvanlivé potraviny)

po - pá 9:00 - 20.00 so 9:00 - 15:00, ve svátky zavřeno

Pod Kaštany 5, Praha 6 (trvanlivé a čerstvé potraviny, drogerie, kosmetika)

po - pá 8:00 - 20:00, so 10:00 - 18:00, ve svátky zavřeno

Built with Berta