Dobrodavači

Stále se mohou hlásit dobrodavači (náš výraz pro dobrovolníky :-), kterým za výpomoc nabízíme slevy a účast na společensko-osvětových akcích: 

* povinné pole
Email * 
Jméno 
Příjmení 
Co umím, s čím můžu pomoci: 
Můžu pomoci s prodejem a doplňováním či na akcích
  • ve všední dny.
  • o víkendech.

Máte zájem otevřít bezobalový obchod ve svém městě?

V rámci projektu podpořeného MŽP jsme zpracovali manuál a spustili jsme program školení a konzultací, které Vám v tom pomůžou. Napište na email: skoleni@bezobalu.org Přidáme si Vás do databáze zájemců a ozveme se.

Reference absolventů školení:

“Bezobalový prodej je v České republice stále velká novinka a není příliš zdrojů, kde zjistit o tomto konceptu více. Jsme velmi rádi, že školení pořádané neziskovou organizací Bezobalu přístup k žádaným informacím poskytuje. Školení bylo vedeno velmi profesionálně, zajímavou formou, a účastníci se díky němu dozvěděli mnoho informací z oblasti fungování bezobalového obchodu přímo z praxe. Velmi mile nás překvapila především profesionalita a otevřenost všech přednášejících, kteří neváhali prokládat teoretické informace praktickými příklady či ukázkami. Chtěli bychom ještě jednou moc poděkovat celému školícímu týmu.”

Jan a Šárka Petrovičovi, Praha (absolventi školení v lednu 2018)

 

„Školení mi dost pomohlo, i když jsem v době školení už hodně věcí věděla, protože jsme měli pár týdnů do otvíračky, přesto jsem načerpala spoustu informací, které bych jinde získala jen stěží, nebo vůbec. Získala jsem dostatek rad a tipů, takže konečná fáze příprav před otevřením byla mnohem jednodušší.“

Markéta Svobodová, Dno pytle, Opava. (Absolventka pilotního školení 2017)

 

“Školení mi určitě hodně dalo. Nejvíc si cením rad přímo od Vás z provozu, protože takovéto zkušenosti se sbírají asi nejdéle a na školení mi bylo zodpovězeno všechno, na co jsem se zeptal. Hodně mi pak pomohla hlavně část o hygieně, kde bych jinak dost tápal. Obchod Bio Koko v Děčíně fungoval před školením jako zdravá výživa, nyní plynule přecházíme do bezobalového prodeje. Po 3 měsících od otevření bo části zde máme kolem 40 položek základních potravin a do roka bychom chtěli být z 90% bezobalu.”

Martin Šoško; Bio Koko, Děčín. (Absolventka pilotního školení 2017)

Zprávy z průběhu realizace projektu "Bezobalová republika":

31. 1. 2018

Je za námi první plnohodnotné školení

Máme za sebou další milníky – první školení "naostro". Po pilotním jednodenním školení v červnu 2017 a vydání manuálu v prosince 2017 jsme o posledním lednovém víkendu uspořádali první plnohodnotné, dvoudenní školení a proškolili dalších šest zájemců, například z Prahy, Plzně, ale i Slovenska. Více se dozvíte v presskitu projektu, kde najdete tiskové zprávy a fotografie. Další školení chystáme na březen / duben 2018 – zájemci se mohou i nadále hlásit na skoleni@bezobalu.org.

 

Manuál je na světě! Připravujeme program školení na rok 2018

27. 12. 2017

Za podpory Ministerstva životního prostředí jsme vytvořili Manuál pro zájemce o otevření bezobalového obchodu. Jedná se o příručku, která obsahuje teoretické základy potřebné pro otevření a vedení bezobalové prodejny. Jsme si však vědomi toho, že mnoho konkrétních a praktických záležitostí nelze předat formou teoretického manuálu a že podmínky provozování prodejen se mohou v různých regionech Česka lišit. Proto jsme pro zájemce na rok 2018 připravili také dvoudenní školení, na kterém se do hloubky mohou seznámit se všemi oblastmi, které jsou se založením a provozem bezobalového obchodu neodmyslitelně spjaty. V rámci školení i návazných konzultací je dostatek prostoru na individuální potřeby každého účastníka. Informace ocení nejen ti, kteří plánují či již otevírají vlastní bezobalový obchod, ale rovněž ti, co svůj obchod již provozují, ale stále se potýkají s nejrůznějšími potížemi při jeho provozu. Přínosem bude i pro ty, co plánují postupný přechod na bezobalový prodej. Napište na email: skoleni@bezobalu.org Přidáme si Vás do databáze zájemců a ozveme se.

 

Absolventi pilotního školení již otevírají své obchody!

19. 12. 2017

Bezobalová republika. Tak ambiciózně jsme nazvali letošní projekt pro Ministerstvo životního prostředí spočívající v šíření našeho konceptu bezobalové prodejny formou školení do tuzemských regionů. Jsme rádi, že již nese své plody – prvních sedm statečných zájemců jím prošlo letos v létě a někteří z nich už stihli otevřít. Postupně vám je budeme představovat – jako první otevřela Markéta Svobodová obchod Dno pytle bezobalu Opava. V dotazníku, kterým postupně vybíráme nejvážnější adepty z již více než 400 zájemců, nám napsala: "Nikdo v našem městě žádný takový obchod neotevřel, tak mi nezbylo nic jiného, než že ho otevřu já ". Držíme jí palce a těšíme se na další, lednové školení, které je již plně obsazené. Další zájemci se mohou hlásit na skoleni@bezobalu.org.

 

Pilotní školení je za námi

28. 6. 2017

Chcete se zúčastnit školení a otevřít si vlastní bezobalový obchod? Vyplňte dotazník http://bit.ly/2tjRx1a Přidáme Vás do databáze a ozveme se. S podporou MŽP jsme zahájili program školení pro více než 200 zájemců z celé ČR, kteří se na nás obrátili s poptávkou sdílení know-how, které jsme za 3 roky nasbírali v testovací prodejně. Začali jsme letos v květnu rozesláním dotazníků, hloubkovými rozhovory a v červnu pilotním školením s prvními sedmi zájemci. Na základě jejich zpětné vazby metodiku do podzimu zfinalizujeme a v zimě spustíme finální verzi školení v nové prodejně, aby brzy vzniklo co nejvíce bobchodů ve všech regionech ČR.

 

Hledáme účastníky pilotního školení

30. 5. 2017

Nový bobchod! Srdečně zveme na slavnostní otevření prodejny Kosí zob ve Slivenci. Otevírá ji náš kamarád a dobrovolník Marian, který s námi byl na síťovací cestě po německých bobchodech a svůj obchůdek s námi konzultoval, podobně jako třeba Renata z Olomouc bez obalu. Těší nás, že se naplňuje hlavní záměr, s kterým jsme Bezobalu zakládali - rozšíření konceptu po celé zemi. Chcete taky otevřít obchod ve svém kraji? Ozvěte se nám na skoleni@bezobalu.org a zařadíme Vás mezi uchazeče o program školení, na který jsme získali grant MŽP.

Institut pro podporu šetrné distribuce a uvědomělé spotřeby +

bezobalové obchody kvalitním zbožím:

Bělehradská 96, Praha 2 (pouze trvanlivé potraviny)

po - pá 9:00 - 20.00 so 9:00 - 15:00, ve svátky zavřeno

Pod Kaštany 5, Praha 6 (trvanlivé a čerstvé potraviny, drogerie, kosmetika)

po - pá 8:00 - 20:00, so 10:00 - 18:00, ve svátky zavřeno

Built with Berta