#ZEROWASTEVYZVA

Dopracujte se k prázdným odpadkovým košům a šetrnému životnímu stylu.

Projděte s námi 31 denní výzvou a váš život bude lehčí o kus odpadků, starost o zbytečnosti a nezanedbatelnou část ekologické stopy. K některým změnám vám budou stačit teplé ponožky, prádelní šňůra nebo společnost ve sprchovém koutě. I velké změny se dají dělat s minimálním úsilím.

Zero waste výzva představuje jednoduché a efektivní změny v souladu s 5Z pyramidou. Pět sloves začínajících na písmeno Z, pomáhá držet principy šetrného života na paměti při každodenním rozhodování. Podporuje zamítání nevhodného nebo nepotřebného, redukci potřeb i věcí, jejich znovupoužívání, recyklaci a kompostování. Protože nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne.

I když třeba nezavedete úplně vše, co vám nabízíme, tak každý krok, který učiníte se počítá. Každý krok, díky kterému se koše budou plnit méně a zdroje budou lépe využity. Pochlubte se se svými zero waste úspěchy facebooku nebo instagramu a použijte hashtagy #zerowastevyzva a #bezobalu.

Prima odměnou za vaše snažení pro vás může být originální zero waste pexeso se všemi zero waste tipy.

Tato zero waste výzva byla i součástí letní osvětové kampaně v roce 2020. Oslovovali jsme širokou pražskou veřejnost za pomoci CLV reklamních ploch k zapojení se do výzvy a do udržitelného životního stylu.

Tento projekt byl realizován ve spolupráci s grafickým studiem Kaspen/Jung von Matt a hlavním městem Praha, tímto vám mockrát děkujeme.

Podpořte projekty Bezobalu!

 

Naše projekty